Projekt: UP.03.2.2.03.0014 Pismenost za sadašnjost i budućnost

ODRŽANA KONFERENCIJA PROJEKTA

Dana 22. veljače 2019. godine održana je konferencija projekta „Pismenost za sadašnjost i budućnost“ na kojoj je sudionicima predstavljen projekt, provedene aktivnosti edukacije nastavnika te izrade kurikula za izvannastavne aktivnosti (4) koje se od ovog polugodišta provode u Školi za montažu instalacija i metalnih konstrukcija te u Osnovnoj školi Sesvetska Sela.

Ravnatelj Josip Rodin predstavio je ukupnu vrijednost projekta, trajanje te dosadašnje aktivnosti  u kojima su sudjelovali mnogobrojni nastavnici dviju škola kako bi putem  timova za unaprjeđenje čitalačke, digitalne i financijske pismenosti osmislili dvije izvannastavne aktivnosti u svakoj školi.

Edukaciju nastavnika te mentoriranje prilikom izrade kurikuluma izvannastavne aktivnosti i materijala koji su postavljeni na otvoreni digitalni repozitorij pružali su predavači Obrtničkog učilišta.

Tijekom pripreme izrađeni su materijali koji su postavljeni na otvoreni digitalni repozitorij (www.smimk.hr i http://os-sesvetska-sela-zg.skole.hr) i njima se mogu koristiti svi zainteresirani.

Detalje izvannastavnih aktivnosti predstavile su prof. Orijana Torbašinović i Barbara Crnčan. Izvdojili smo neke od tema:  Obrtnik i obrtništvo, Bankovno poslovanje u obrtništvu, Financijske obveze obrtnika, Marketing u obrtu, Obrazovanje u obrtu, Opis usluga i formiranje cijena,  Početno ulaganje,

Poslovna ideja, Poslovne knjige obrtnika, poznavanje s obrtničkim sustavom, Uspjeh i rizik u obrtu i druge;  Civilizacije prvih pisama, Mali jezikoslovac – hijeroglifi, O novcu,  Igra valuta, Stilovi učenja, Igra asocijacije – Multimedija, Kanali komunikacije, Komunikacijske vještine, Emocije u komunikaciji i druge.

Izvannastavne aktivnosti „Ja na tržištu rada“ i „Učenički obrt“ provode se od početka ove godine u ŠMIMK-u, a „Novac- dokument jezika i pisma“ te „Čitam, pišem, pamtim“ u Osnovnoj školi Sesvetska Sela.

Učenici su iskazali izniman interes za sudjelovanjem u navedenim izvannastavnim aktivnostima te ćemo do kraja projekta 30.11.2019. ostvariti znatno veći broj sudionika od očekivanog projektnom prijavom.

Projektne aktivnosti izazvale su interes kod nazočnih gostiju te su ravnatelj i nastavnici prenijeli pozitivna iskustva na kolege iz drugih škola.

Fotografije možete pogledati u prilogu.

-----------------------------------------------------

ZAVRŠNA KONFERENCIJA PROJEKTA "PISMENOST ZA SADAŠNJOST I BUDUĆNOST"

Dana 28.11.2019. održana je svečana završna konferencija projekta "Pismenost za sadašnjost i budućnost".

Svečanosti su prisustvovali članovi timova iz naše škole i škole partner, OŠ Sesvetska Sela, učenici koji su sudjelovali, naš ravnatelj gdin Josip Rodin te ostali uvaženi gosti te obrtnici. Na konferenciji su predstavljeni rezultati projekta te dojmovi sudionika.

Sve slike možete vidjeti ovdje.

Klik na sliku za uvećanje.

Konferencija.docx

Instalater grijanja i klimatizacije "JMO"

Dublin, Irska - 04.01.-19.01. 2019.

22. veljače 2019.