Instalater kućnih instalacija JMO program

Nastavni program "Instalater kućnih instalacija" obuhvaća najviše kombinaciju zanimanja vodoinstalatera i instalatera grijanja.

Instalater kućnih instalacija izrađuje, montira, održava, nadzire rad i servisira vodovodne sustave, te sustave za grijanje, hlađenje i klimatizaciju. Osnovni poslovi se odnose na izradu i montažu elemenata i uređaja za sustav vodovodnih instalacija te postavljanja, održavanja i popravljanja toplinskih uređaja, uređaja za klimatizaciju i rashladnih uređaja.

Strojno ili ručno obrađuje cijevi, limove i metalne ili plastične profile, instalira i provjerava električne sklopove i komponente za postupke regulacije te instalira solarne uređaje za toplu vodu. Zadužen je i za obavljanje pripremnih radova na objektu za izvođenje vodovodnih instalacija, kao što su obilježavanje puteva za postavljanje cijevi, izvedba uređaja u i izvan zgrade i sl. Također radi na ispitivanju i nadzoru uređaja za vrijeme rada te na održavanju i čišćenju vodovodnih uređaja.

Kronična oboljenja i oštećenja dišnog sustava, sklonost alergijama, kronična oboljenja unutarnjih organa, smetnje vida i sluha, oštećenja koštano-mišićnog sustava te bolesti koje uzrokuju nesvjesticu predstavljaju zapreke za obavljanje poslova ovog zanimanja.

Stipendije
1. Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta - stipendija za učenike JMO zanimanja! Za tu stipendiju se mogu prijaviti učenici iz Zagreba, ali također i oni koji žive izvan Grada Zagreba, ali moraju biti JMO program!!!
***MOLIM PROVJERITI U ŠKOLI S RAZREDNIKOM ILI PEDAGOGINJOM JESTE LI UPISALI PO JMO PROGRAMU!***
NATJEČAJ za stipendiju raspisuje se u listopadu ili studenom, a o tome ćete biti pravodobno obaviješteni u školi.

2. Stipendije Grada Zagreba za deficitarna zanimanja (mjesečni iznos od 1000 kn - 1600kn)
Godine 2019./2020. bile su stipendije Grada Zagreba za sljedeća zanimanja: plinoinstalater, vodoinstalater, bravar, instalater kućnih instalacija (1.razredi koji žive u Zagrebu)

Page visitors:

Dublin, Irska - 04.01.-19.01. 2019.

12.03.2020.

Sve informacije se mogu dobiti na e-adrese škola domaćina.