Informacije za prve razrede

Ovdje možete skinuti informativni letak za roditelje i učenike 1.razreda:

- trogodišnji smjerovi -KLIKNI OVDJE NA DATOTEKU

- četverogodišnji smjer - strojarski tehničari - KLIKNI OVDJE NA DATOTEKU

Također u prilogu možete pogledati kalendar školskih praznika kako bi mogli planirati svoje vrijeme za putovanja i praznike.

Školska doktorica

Obavještavamo roditelje da je naša liječnica školske medicine dr. Ljiljana Tirić Čihoratić u Domu zdravlja Črnomerec, Prilaz baruna Filipovića 11, Zagreb. --- VAŽNO ---preseljena u Grgura Ninskog 3!

Radno vrijeme: neparni datumi ujutro, a parni poslije podne, tel. 01/3707-029

Molimo roditelje i učenike da kontaktiraju liječnicu posebice u slučaju potrebe oslobađanja od nastave tjelesno zdravstvene kulture jer je to jedini način da se oslobode nastave TZK.

OBAVIJEST - 09.04.2024.

Informacije za roditelje

U navedenom popodnevnom terminu su vam na raspolaganju svi profesori i stručna služba (molimo najaviti dolazak)!!!.

Poslijepodnevni termini primanja roditelja (od 17.30-18.30 sati odnosno, poslije sjednice):

__________________________________________________________________

INDIVIDUALNO PRIMANJE RODITELJA VREMENA OD SVAKOG RAZREDNIKA u šk.godini 2023./2024. - bit će objavljeno uskoro DOLJE U PRILOGU VIJESTI!!!

Individualne jutarnje informacije kod razrednika se mijenjaju s obzirom na raspored razrednika u turnusu A i B. Pogledajte kalendar turnusa ispod ove vijesti i raspored informacija!

U vrijeme individualnih informacija možete doći u školu ili nazvati telefonom profesora!

Osiguranje

Dragi učenici i roditelji! Osiguravajuća kuća za osiguranje učenika je kuća Merkur d.d. U prilogu u ovoj vijesti pod opširnije - kliknite, možete vidjeti sve relevantne dokumente, uvjete osiguranja itd.

Korisni dokumenti za roditelje i učenike

Primjer kako napisati životpis vidite ovdje.

Kako napisati motivacijsko pismo vidite ovdje.

Primjer (samo)procjene osobina vidite ovdje.

Kako se ponašati na razgovoru za posao vidite ovdje.

“Šalabahteri” za nastavu na daljinu obuhvaćaju sadržaj vezano uz pravila komunikacije putem e-maila, preferirane stilove učenja, metodu učinkovitog učenja, aktivno čitanje i načine vođenja bilješki, pamćenje i tehnike lakšeg zapamćivanja te organizaciju pisanja eseja ili seminara.

Vjerujemo kako ove sadržaje naši školarci mogu samostalno koristiti, ali i biti dopunjeni te od koristi nastavnicima i stručnim suradnicima u njihovom neposrednom radu.

Također, učenici imaju i priliku unaprijediti i ojačati svoje vještine učenja i samoregulacije. Smatramo kako pripremljeni sadržaji koreliraju i s domenama međupredmetne teme “Učiti kako učiti”.

Konkretno, “Šalabahteri za nastavu na daljinu” obuhvaćaju sljedeće materijale:

Klikni na sliku

Zlatna pravila formalne komunikacije

O pamćenju i kako lakše zapamtiti nastavno gradivo”

Kako biti i (p)ostati aktivni čitatelj?

Korak po korak do učinkovitijeg učenja

Od preferiranog stila do učinkovitog učenja

Organizacija pisanja eseja ili pisanog rada

Odgojno savjetovalište Centar za rehabilitaciju Edukacijsko-rehabilitacijski fakultet Sveučilište u Zagrebu Znanstveno Učilišni kampus Borongaj Borongajska cesta 83f, Zagreb

Kontakt: odgojnoerf@gmail.com

Zahvaljujemo se Odgojnom savjetovalištu na dijeljenju.

Korisni dokumenti i arhiva vijesti

Šk.god. 2018./2019.

Priručnik Zagreb za zdravlje mladih možete pruzeti ovdje ili ispod same vijesti u dnu stranice.

Šk.god. 2017./2018.

Ured za suzbijanje zlouporabe droga Vlade Republike Hrvatske objavio je brošuru za roditelje „Intervju s roditeljima-odgovori koje je dobro znati“ vezanu za probleme droga u mladih. Brošuru možete preuzeti u prilogu ispod ili ovdje.

Šk. god. 2015./2016.
Gradski ured za zdravstvo objavio je  informativni vodič o besplatnim uslugama zdravstvenih ustanova namjenjen mladima. U vodiču na jednom mjestu možete naći pregled zdravstvenih ustanova i česta pitanja mladih. Vodič možete preuzeti u prilogu ispod.

Obiteljski centar u Zagrebu građanima pruža potpuno besplatne usluge individualnog, bračnog, partnerskog, roditeljskog i obiteljskog savjetovanja te obiteljske medijacije kao i edukativne grupne programe. Letak o njihovim aktivnostima možete preuzeti u prilogu ispod.

Šk. god. 2013./2014.

Vijeće roditelja - Arhiva vijesti

17.3.2013. sudjelovali smo na seminaru u okviru projekta za unaprjeđenje hrvatskog odgoja i obrazovanja "Odgoj za rast, obrazovanje za život" koji predstavlja svjetske tendencije i inovacije u odgoju i obrazovanju.

Seminar je vodila antropologinja iz Francuske Noemi Paymal - osnivačica projekta Pedagooogia 3000 - http://www.pedagooogia3000.info/

Seminar je namijenjen svim učiteljima, stručnim suradnicima, zainteresiranim roditeljima jer je obrazovanje odgovornost cijelog društva.

Postoje udruge u Hrvatskoj koje promiču vrijednosti pedagogije za trećeg tisućljeća: Sretna misao, Zvono, Obrazovanje na drugi način, Nova škola, Slobodna škola.